Dietetyka i Psychodietetyka

mgr Monika Goździkowska

Wykształcenie

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na kierunku Dietetyka (studia I i II stopnia). Ukończyłam również  Podyplomowe Studium Pedagogiczne w Zakresie Dydaktyki Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz Studia Podyplomowe z zakresu Psychodietetyki na SWPS w Poznaniu. Na bieżąco uzupełniam i weryfikuję swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach z  zakresu dietetyki, zdrowego stylu życia, motywacji oraz chorób cywilizacyjnych i dietozależnych. Pracę licencjacką oraz magisterską poświęciłam profilaktyce żywieniowej nowotworów przewodu pokarmowego.

Doświadczenie

Poradnię Dietetyczną otworzyłam na początku 2013 roku równocześnie przyjmując pacjentów w Złotowie i Pile. Do czasu powstania własnej poradni, przez kilka lat pracowałam jako Dietetyk w Gabinecie Dietetycznym w Poznaniu, gdzie zdobyłam doświadczenie w pracy z pacjentami oraz mogłam sprawdzić umiejętności prowadzenia własnej praktyki.  Następnie pracowałam jako nauczyciel w szkole policealnej, szkoląc przyszłych dietetyków. Ponadto, moje umiejętności zawodowe pogłębiałam w trakcie licznych praktyk odbytych na oddziałach szpitalnych, w poradniach diabetologicznych oraz poradniach dietetycznych. Umiejętności edukacyjne kształtowałam podczas prowadzenia zajęć z zakresu zdrowego odżywiania wśród uczniów na wszystkich szczeblach edukacji. Obecnie, oprócz własnej praktyki indywidualnej prowadzę szkolenia oraz warsztaty o tematyce żywieniowej i psychodietetycznej.

Przez ostatnie lata prowadziłam wiele szkoleń oraz zajęć, m. in.:

-zajęcia z uczniami na każdym szczeblu edukacji

-zajęcia z programu “Śniadanie daje moc”, realizowanego w Szkole Podstawowej w Krajence

-Warsztaty “Czas na zdrową modę” w Gimnazjum w Świętej

-wykłady dla m.in kobiet ze Złotowskiego Klubu Amazonek, Koła Gospodyń Wiejskich, członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków klubu Wigor Senior, rodziców uczniów ze szkół podstawowych, rodziców dzieci z chorobami ze spektrum autyzmu i wiele innych.

Pasja

Dietetyka nie jest wyłącznie moim zawodem, ponieważ fascynacja zdrowym stylem życia oraz odżywiania zrodziła się znacznie wcześniej. Dieta jest dla mnie czymś więcej niż zdrowym odżywieniem-jest dla mnie częścią życia. Uważam, że każdy z nas powinien troszczyć się o swoje ciało i witalność. Dzięki prawidłowemu, zbilansowanemu odżywieniu jesteśmy w stanie zapobiec większości chorób a także wspomóc ich leczenie. Nie bez przyczyny co jakiś czas słyszymy powiedzenie „jesteś tym co jesz”.  Z wielką pasją oddaję się także nauczaniu. Praca na uczelni  jest dla mnie bogatym doświadczeniem edukacyjnym, które jest niezbędne w pracy dietetyka, który jest edukatorem zdrowego stylu życia.

Ponadto, uwielbiam aktywność fizyczną. Uważam, że nie ma lepszego kompana diety jak sport! Dzięki zwiększeniu aktywności fizycznej, przyśpieszamy efekty diety, zatrzymujemy wymarzną sylwetkę a także lepiej się czujemy. Regularny wysiłek wyzwala w nas poczucie szczęścia oraz wzmacnia silną wolę. W wolnych chwilach lubię eksperymentować w kuchni, zgłębiać wiedzę teoretyczną z zakresu dietetyki oraz czytać książki.

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad spotkaniem ze mną, bądź pewien, że dołożę wszelkich starań, aby nasze spotkania były dla Ciebie receptą  i szansą na zdrowe życie.  W trakcie terapii nigdy nie zostaniesz sam. Możesz liczyć, że oprócz wiedzy którą Ci przekaże, otrzymasz także wsparcie oraz wzmocnienie motywacji do działania.

Certyfikaty i dyplomy: